VW KLUB JESENÍK – Vítejte na klubových stránkách nadšenců vzduchem chlazených vozů Volkswagen

Historie klubu

 

VW Brouk klub Jeseník vznikl začátkem roku 1997. Za zrodem klubu přátel a příznivců značky VW stáli Stanislav Žídek, Jindra Michálek, Jiří Kaláb a Petr Rada. Tuto skutečnost nadšeně sdílela jak jejich rodina, tak i nejbližší přátelé, kteří se také aktivně podíleli na pořádání srazů a společenských setkání.

Klub vznikl na základě provokace a „hecování“ od členů již fungujících VW klubů. Prvním oficiálním krokem našeho klubu bylo dokázat zorganizovat a uskutečnit sraz VW brouků. V roce 1998 se nám to opravdu podařilo a byli jsme na to náležitě hrdí.

První sraz se konal v Horní Lipové, nedaleko Jeseníku, kde se setkalo přes 200 účastníků a 68 vozů. Jelikož to byl náš první sraz, tak nás účast velice potěšila a dodala nám chuť a potřebný elán do dalších let. Samozřejmě tímto naše činnost zdaleka neskončila. Po prvních úspěších bylo našim cílem v této aktivitě pokračovat a rozvíjet náš klub.

V průběhu let jsme uspořádali ještě několik úspěšných srazů a naše pořadatelská šňůra se zastavila na číslovce 10. Poslední 10. sraz se konal v roce 2007 v Koutech nad Desnou, v areálu hotelu Dlouhé stráně. Zde již byla účast téměř 3x vyšší než na začátku. Na sraz přijelo úctyhodných 170 vozů značky Volkswagen a  přes 400 broukařských nadšenců  ze všech koutů Evropy